מדפסות

 

המדפסת הביתית/משרדית ממלאת מקום חשוב באופן ההתנהלות העסקית והפרטית בעת המודרנית בצמוד למהפכת המחשב. כמעט ואין כיום בית או משרד בעולם המערבי אשר לא נמצא ברשותו אמצעי החומרה החשוב הזה. בצמוד להתפתחות המחשבים מאז שנות השבעים של המאה הקודמת הותאמה ושוכללה גם האביזר הנלווה הלוא היא המדפסת. הצורך של האדם בימנו להיות חמוש באינפורמציה ומסמכים היא כה קריטית להתנהלות בעולמנו עד כי קשה לשער איך התנהלנו לפני המצאת המדפסת. המדפסת עברה שינויים וחידושים רבים וממשיכה להתעדכן עד מנת לשרת אותנו באופן היעיל ביותר, אם זה כמות דפים רבה יותר בזמן מועט ואם זה איכות ההדפסה.

מדפסת סיכות-

המדפסות הראשונות שהיו נפוצות בשימוש משרדי וביתי היו אלו מדפסות הסיכות אשר קיבעו את הדיו שהיה ממוקם על סרט ספוג, אל הדף באמצעות מערכת סיכות שהקישו על הדפים לפי הוראת התוכנה ויצרו תמונה או טקסט מאוסף נקודות, אך התאפיינו ברעש נלווה ובאיכות הדפסה ירודה.
מדפסות אלו כמעט ועברו מן העולם ולמעט בשימושים חריגים לא נעשה בהן שימוש.

מדפסת הזרקת דיו-

מדפסת הזרקת דיו הינה מדפסת שעושה שימוש במזרקי דיו זעירים אשר מזרימים דיו אל דף ושואבים או מאדים את הדיו הנותר כדי למנוע מריחה ותוצאות לא רצויות.
היתרון של מדפסות הזרקת הדיו הוא במחירם, מדפסות אלו זולות לרוב ממדפסות הלייזר החדשניות יותר.

מדפסת לייזר-

מדפסת הלייזר הראשונה הומצאה עוד בסוף שנות התשעים אך הייתה יקרה ומסורבלת לשימוש ביתי או משרדי. מדפסת הלייזר עושה שימוש בקרן לייזר אשר לפי הדמות הרצויה להדפסה טוענת או משאירה לא טעונה חומר אלקטרו-פלסטי הנמצא על התוף (גליל). התוף הטעון מתגלגל על צירו ומשיק לטונר (מיכל של אבקת חומר הדפסה אלקטרו- סטטי המגיב לעצמים טעונים) ונוצרת התמונה הרצויה עליו ממיכל הטונר. בשלב הבא מועברת התמונה מן התוף אל נייר ההדפסה והדף מחומם בתנור שמקבע את אבקת ההדפסה אל הדף.

מדפסות הלייזר מאופיינות באיכות הדפסה גבוהה למרות מחירם היקר יחסית לאורך זמן הן מחזירות את ההשקעה (מחירם של הטונרים זול ממחיר ראשי הדיו שהחלפתם תכופה יותר).

 

טואול - בניית אתרים